Про скелелазіння

Активний спосіб життя стає все популярнішим з кожним днем, зростає аудиторія у нових або специфічних видах спорту. Спортивними секціями починають цікавитися не тільки діти, а й люди старшого віку. Олімпійський комітет не відстає від сучасних тенденцій і вносить все нові види змагань. Так доступний для кожного спорт – скелелазіння не змусив себе довго чекати і вже в 2020 році буде представлений на найближчих Олімпійських іграх в Японії.

У спортивному скелелазінні є три види: швидкість (хто швидше), складність (хто вище пролізе) і боулдерінг (серія різних за складністю трас, які потрібно пролізти за обмежений час). Якщо перші два види максимально зрозумілі, то тільки саме слово “боулдерінг” вже насторожує новачків. Хоча, по правді кажучи, якщо ви одного разу спробуєте скелелазіння, то це стане не просто захопленням, а стилем вашого життя.

На змаганнях з боулдерінгу у спортсменів є 4-5 трас, які їм необхідно пролізти за 4-5 хвилин (в залежності від раунду змагань). А процес тренувань зовсім інший і для багатьох більш захоплюючий. Для боулдерінгу необхідне професійне обладнання – мінімальне, що однозначно є величезною перевагою. Вам необхідний скеледром (близько 4м висотою) і бажання туди прийти. У процесі ви звичайно схочете придбати спеціальне взуття (скальники), магнезію, але вам не потрібно на цьому етапі орендувати або купувати мотузку, систему, пристрій для страхування, а також перейматися пошуком компетентного партнера для страховки.

Сьогодні в розвинених країнах, в невеликих містечках є по 4-5 боулдер-залів, не кажучи про мегаполіси, такі як Київ. Але найважливіше в цих залах – скелелазний “контент”, а саме траси (боулдери), для створення яких адміністрація скеледрома наймає рутсетерів. Багато любителів збирають невеликі скеледроми у себе вдома, в гаражі і т.д., так як це цікаво і скелелазіння розвиває все тіло, а також координацію, зорову пам’ять і багато інших корисних якостей. Багато шкіл Європи ставлять скеледроми для розвитку інтересу до спорту серед дітей, а також в дитячих садах є траверсів стінки.

І тут власне наша команда вирішила зробити свій універсальний продукт – компактний, універсальний скеледром OneTwoClimb з універсальним додатоком для скелелазіння, в якому можна знайти будь-який скеледром (або запропонувати додати свій), відзначати статистику своїх успіхів, проводити змагання (челенджі) через додаток, ділиться створеними в додатку трасами серед друзів, бачити рейтинг учасників і багато іншого.

Список скеледромів в додатку 12Climb
Статистика результатів в додатку 12Climb

Чому саме OneTwoClimb?

Перший інтерактивний скеледром в Україні (Київський політехнічний інститут)

Будь-який вид спорту для якісного розвитку вимагає кваліфікованого тренера і добре, коли ви можете займатися з особистим тренером (і за умови що в вашому місті є хороший спеціаліст). А що якщо немає такого? Або ви просто пропустили одне з тренувань, але хочеться полазити саме ті траси, якими вчора хвалився ваш друг?

Ось в цьому і допоможе 12Climb як додаток для скелелазіння і як інтерактивний скалодром, щоб в школі або в великому офісі, або просто в маленькому місті (де немає тренера майстра спорту) ви могли виконувати правильні вправи для розвитку і лазити якісні боулдерінги, які в будь-якій точці світу може створити професіонал і які верифікує наша команда.

Створення траси в додатку (займає менше 1 хвилини)

Наша мета – це створення зручного сучасного інструменту для популяризації і розвитку скелелазіння. Сьогодні майже у кожного є смартфон. Багато з нас контролюють к-ть кроків в день, користуються додатками для бігу та іншими цікавими додатками, які роблять наше життя простіше і цікавіше. Саме тому сьогодні необхідний зручний, якісний додаток для скелелазіння і саме такі тези є основними ідеями додатку 12Climb.

Сьогодні вже є робочий базовий функціонал на Play маркет і кожен може встановити додаток на Android пристрій (скачати тут). Незабаром буде розроблена версія для iOS. Перший інтерактивний скеледром OneTwoClimb вже зібраний і доступний для лазіння в Києві на скеледромі КПІскала. У базі нашого застосування вже більш ніж 40 скеледромів України і є перші представники з Польщі.

Ще 13 інтерактивних скеледромів 12Climb (зі спрощеними зачіпками для дітей) протягом 2019 року буде поставлено в школи Києва. Наша команда розпочала серію переговорів з залами України та Європи, щоб познайомити користувачів з нашими продуктами. Також ми взяли участь в проведенні масштабного фестивалю спорту Kyiv Extreme Fest, де всі бажаючі могли протестувати інтерактивний скеледром OneTwoClimb.

Інтерактивний скеледром OneTwoClimb на фестивалі Kyiv Extreme Fest

Багато хто ще не знає і не cпробували скелелазіння, але ми віримо, що в найближчому майбутньому це зміниться. У більшості шкіл будуть викладати базові навички скелелазіння, а в Україні буде ще більше якісних залів і якісного цифрового продукту (власні відео, фото, статті про скелелазіння). У свою чергу команда OneTwoClimb докладе максимальних зусиль для популяризації скелелазіння!

Ми готові до обговорень і поліпшень додатку та інтерактивного скеледрому. Написати нам легко на onetwoclimb@gmail.com, а стежити за новинами можна на наших сторінках в Facebook і Instagram, також є канал в Telegram